Eksplozja moich emocji przelana na jedwabne sznurki.

piątek, 30 marca 2012

Mam czas na wszystko!

Nie wiem jak ja to ostatnio robię że jakoś mam na wszystko czas: praca, działka, znajomi, koncerty (jutro metalowy wieczór w Medyku!), nowe zwierzątko (nie, niestety nie kot: :P ) wykańczanie mieszkania, sutasz i z nim związane interesy i wiele wiele innych :)
Co do robótek to normalnie igła pali mi się w rękach :) Oto dwa ostatnio zrealizowane zamówienia dla nowej właścicielki kolczyków Eloise.
Pierwsze miały być kolorowe a drugie podobne do tych :)

Pozdrowienia dla klientki!

wtorek, 27 marca 2012

Zawilce i przebiśniegi.

Mamy w Gdańsku wiosnę! W tym roku wyjątkowo szybko. Pora na prace na działce.
Przyroda już budzi się ze snu:


Przede mną tyyyyle ciężkiej pracy bo i plany w tym roku ambitne! Oznacza to tyle, że więcej będę przebywać poza domem, ale choćbym miała szyć nocami, sutaszu nie porzucę :P
Ostatnio zajmuję się mniejszymi, ale za to bardzo uroczymi projektami, np. takimi: 

Za kilka dni napiszę, w jakich sklepach w Gdańsku można kupić moją biżuterię (!) :)))))))))

niedziela, 25 marca 2012

Eksperyment ze sztucznym zamszem.

Mam sporo rozpoczętych robótek, czas na wiosenne porządki :)
Dziś prezentuje kolczyki, które rozpoczęłam jeszcze w minionym roku (!) ale mi nie szły od początku. Winę za to ponosiło chyba szkło weneckie, którego kształt, uwierzcie mi na słowo jest nieregularny i bardzo wypukły, co powodowało dużo perturbacji z uciekającymi i marszczącymi się tasiemkami. Klęłam przy nich jak szewc i pewnie od tych złych emocji wyszło jak wyszło... ale nie o tym chciałam. Piszę o nich dlatego, że postanowiłam wypróbować nowy materiał do podbicia tyłu. Zamiast filcu przykleiłam tkaninę imitującą zamsz, który otrzymałam od mojej rękodzielniczej bratniej duszy :) - Joanki.
Moim zdaniem wyszło doskonale!


piątek, 23 marca 2012

Zgrany duet.

Wieki temu pisałam, ze uczęszczam na zajęcia z ceramiki a de facto nie pochwaliłam się jeszcze żadnymi wyrobami :( Obiecuję zamieszczać więcej ceramicznych postów, poszkliwiłam już wiele róznych rzeczy - czas zacząć się chwalić.
Oto jedne z moich pierwszych naczyń - talerzyk - podstawka. Czarkę wykonała moja koleżanka Ela.  Użyłyśmy tych samych szkliw. Oba naczynia tak pięknie się razem komponowały, że teraz stanowią komplet.
Szkliwa - Mandaryn i Supernova! Duet idealny!


A już dziś koncert Ani Rusowicz w Żaku! Jupii!

wtorek, 20 marca 2012

Portret Damy.

Na specjalne zamówienie dla Kamili powstała jakiś czas temu nostalgiczna broszka - kamea do noszenia pod szyją :)

Dama o poranku.

Ta stylistyka bardzo mi podpasowała i wykonałam całą serię broszek - wisiorków i kolczyki z tym motywem. Wszystkie do nabycia w Galerii Seal - premiera strony już dziś wieczorem!


Po kolei:
Dwie Damy.Dama o świcie. 


 Dama w południe. 


Dama wieczorem.


Dama nocą.


Dama o północy. 


Idzie Wiosna! Bądź radosna!

Od 06:14 wiosna! Wiosnaaaa, cieplejszy wieje wiatr!

U mnie wiosna w sercu, na twarzy, w ubiorze. A u was?

niedziela, 18 marca 2012

Nigdy nie mów nigdy.

Gdyby ktoś mi powiedział rok temu, że zajmę się projektowaniem i szyciem (!) biżuterii i że jeszcze znajdą się chętni żeby ją nosić, to w życiu bym nie uwierzyła, tym bardziej, że ok. 3 lata temu pozbyłam się wszystkich chomikowanych jeszcze od czasów liceum koralików, prefabrykatów i różnych przydasi... Jednym słowem - życie jest nieobliczalne!
Na dodatek ostatnio otrzymałam propozycję współpracy z nowym miejscem w sieci, gdzie będzie można nabyć rękodzieło - Galerią Seal. Już od daaawna chciałam nawiązać kontakt ze sklepem internetowym - spadli mi jak z nieba! W najbliższym czasie będzie tam można zaopatrzyć się w moją biżuterię i ceramikę (!). A póki co przygotowuję dla nich coś bardzo wyjątkowego, jeszcze trochę roboty przede mną, a oto mała zapowiedź:


niedziela, 11 marca 2012

Na bogato!

Kolczyki prezentowane we wczorajszym poście były delikatne, klasyczne, skomponowane z elementów w harmonizujących ze sobą odcieniach fioletu i szarości.
Tym razem chcę pokazać coś dla kontrastu - przerost formy nad treścią i odważne zestawienia barw:)Maya.Tango z tysiąca i jednej nocy.

sobota, 10 marca 2012

Handmade

Cicho wszędzie, głucho wszędzie.. nie, nie zapomniałam o blogu. Po prostu zgubiłam kabel do aparatu! Dziś się wreszcie odnalazł i będę mogła chwalić się na dniach kilkoma nowymi robótkami  :)
Oto moja najnowsza praca, ukończona 2 dni temu, która powstała na zamówienie bardzo wyjątkowej klientki :)
Miało być fioletowo i lekko. Szyło mi się cudownie :)
Potwierdziło się, co wiem nie od dziś - kocham szyć we fioletach!!


Przy okazji chciałam obwieścić, że jest mi bardzo, bardzo miło, gdyż zostałam przyjęta do licznego grona rękodzielniczych maniaczek na blogu HandMade!
Postaram się w najbliższym tygodniu wrzucić coś na sprzedaż :)

niedziela, 4 marca 2012

Tango! Nareszcie!

Dziś wyjątkowy dzień!
Jakiś czas temu zapytano mnie: "Co widzisz gdy Ci powiem Tango Argentyńskie..?".
Tak powstała kolekcja zmysłowych ogromnych wieczorowych kolczyków inspirowana tangiem a przede wszystkim, elegancją tego tańca.

Jako pierwsi podziwiali kolekcję i inne moje wyroby uczestnicy Tangowych Ostatków w Białogórze (POZDROWIENIA!), które odbyły się 17-19 lutego 2012:

Cenne sugestie, jakie z ich strony otrzymałam zaowocowały powstaniem właściwie zupełnie innej kolekcji, którą mam zaszczyt dziś zaprezentować.

Nie muszę chyba nikomu mówić, że ta kolekcja jest dla mnie bardzo wyjątkowa, bo pierwsza :)
Ostrzegam - mam apetyt na więcej - mam w planach co najmniej 2 następne!

Po raz pierwszy musiałam zmierzyć się z własnymi umiejętnościami jak i nieco "utemperować" fantazję.
Zależało mi, aby wszystkie elementy stanowiły całość zarówno pod kątem materiałów, kolorów jak i kształtów.
Bałam się "przekombinować", dlatego zdecydowałam się na pewne uproszczenia form, dążenie do symetrii, powtarzalność w rozwiązaniach kompozycyjnych.
Wybrałam 4 kolory - czerń, czerwień, beż i szarość, dodałam odrobinkę bieli i srebra. Wykorzystany zestaw materiałów stanowią: masa perłowa, sztuczne perły, koraliki szklane, koraliki szklane crackle, metalowe różyczki, drobne koraliki szklane.

W skład kolekcji TANGO! wchodzą:
  • naszyjnik Media Luna
  • wisiorek Media Luna
  • bransoleta La Quebrada - MOJA!
  • 2 pary mniejszych kolczyków Milonga Ciudadana
  • 2 pary kolczyków średnich Detención i Ocho
  • 2 pary dużych kolczyków Cruzada i Promenada - przerobione na naszyjnik i wisior
Jak się pewnie domyślacie nazwy poszczególnych elementów kolekcji odnoszą się do tańca - oznaczają konkretne figury, pozycje ciała czy style tanga argentyńskiego. Nie wybierałam ich losowo, do całego przedsięwzięcia trochę się przygotowałam od strony naukowej :P i poczytałam o teorii tanga argentyńskiego, obejrzałam kilka pokazów na jutubie, ubolewam, że nie na żywo :(
Mam nadzieję, że moje skojarzenia są trafne i nazwy pasują :)


Dość gadania, proszę oglądać i komentować :)
(swoją drogą okropnie się namęczyłam przy sesji zdjęciowej, kurka, chyba najwyższy czas zacząć zbierać fundusze na lepszy aparat)Naszyjnik Media Luna


Wisiorek Media Luna


Bransoleta La Quebrada


Moja i nikomu nie oddam :)

Kolczyki Milonga Ciudadana
Kolczyki Tango vals
Kolczyki DetenciónKolczyki Ocho
Kolczyki Cruzada
Kolczyki Promenada
Mniejsze kolczyki mogą stanowić elegancki komplet z naszyjnikiem lub wisiorkiem.